İslami rüya tabirleri

Günümüzde bir çok insan geceleri ve gündüzleri rüya görmektedir. Bazı insanlar sık sık rüya görürken bazıları ise çok az rüya gördüklerini söylerle. Bilim kuramcılarına göre rüya daha çok psikolojik ağırlıklı bir durum iken, astronomide rüya, asırlar boyunca geçmiş ve gelecekten ipuçları olarak ele alınmıştır. İslami rüya tabirleri isimli bu sitede ise rüyalar islam dini alimlerince yorumlanmış olarak bize ve ziyaretçilerimize sunulmuştur.

Rüya tabirlerinin eski dönemlerde etkili ve yaygın olduğunu söylemiştir. Çok eski medeniyetleri incelediğimizde rüyaların etkilerini de gözlemleriz. Çoğu halk efsanelerinde ve destanlarda rüyalar olayın ana unsuru niteliğindedir. Bilimin bile yetersiz kaldığı dönemlerde rüyalar yorumlanıp anlaşılmaya çalışılmaktaydı. İnsanlar rüyaları psikolojik olarak gördüğü gibi, doğaüstü güçler vasıtasıyla da görebilirler. Bu mümkündür ve kanıtlanmıştır. Uyuduğumuz zaman ruhumuzun ayrı bir alemde kısa süreli geçirdiği bu süreç zihnimizde bir iz bırakır. Buz izlenim rüya olarak isimlendirilmiştir. Rüyanın nasıl oluştuğu konusunda ciddi bilgi kaynakları yoktur. Yeterli sayıda araştırma olmasına rağmen rüya ve rüya ile ilgili verilen bilgiler netlik kazanmamıştır.

Neden rüya görürüz? Rüya görmek iyi mi? Rüyalar neye göre yorumlanır veya nasıl yorumlanır? Herkes için rüyada görülen maddeler aynı manaya mı gelir? Rüya gören insanın ruhu mu gezintidedir yoksa zihni mi? Rüyada iken ayrı bir aleme geçiş mi yapıyoruz? Tüm bu sorulara cevap sadece islamitabiri.com adresindedir. Rüya ve rüya yorumları, rüya tabirleri üzerinde ne varsa sadece buradadır. Rüya tabirlerinizi bizimle paylaşmak isterseniz “Bize yazın” linkini tıklayarak mesajınızı gönderebilirsiniz. Böylece tabiriniz bize ve tüm üyelerimize bunun yanında tüm rüya tabirleri sitesi sakinlerine ulaşacaktır. Onlarda sizin bu tabirlerinizden faydalanacak ve kafalarına takılan sorulara cevap bulacaklardır. Şimdiden diyanet rüyanız hayır olsun diyelim… Sosyal ağlarda bizi takip etmeyi unutmayın! Linklerimiz yan menüdedir.

Son yorumlar
  1. Mustafa emin candan 24 Temmuz 2019
  2. Okan 17 Nisan 2020

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir